• Telefon 0.262 656 5161

Muayene İşlemleri

 Ana Sayfa / Sayfalar / Muayene İşlemleri
Muayene İşlemleri

Hizmetler

  • Poliklinik Muayene
  • İzlemler
  • Labaratuvar Hizmetleri
  • Bağışıklama Hizmetleri
  • Aile Planlaması Hizmetleri
  • Ev Ziyareti
  • Tek Hekim Raporu
  • Enjeksiyon-Pansuman Hizmetleri
  • Küçük cerrahi müdahale

Poliklinik Muayene

Merkezimizde poliklinik muayeneleri her hekimin ‘çalışma saatlerinde’ belirtildiği gibidir. Hastalarımızın , hekimlerinin çalışma saatlerini inceleyerek ASM mize başvurması gerekmektedir. Hastalarımız , kendi aile hekimleri izinli veya raporlu olmadığı sürece , yalnızca kendi kayıtlı olduğu aile hekimine muayene olabilir. Misafir hasta kavramı, il dışında yaşayıp geçici süreyle İstanbula gelenleri kapsar.

İzlemler

Kurumumuzda, ASM mize kayıtlı gebe , bebek, çocuk ve 15-49 yaş kadın izlemleri yapılmaktadır. Her gebe ,bebek, çocuk(0-59 ay) ve 15-49 yaş kadın , kayıtlı olduğu birimin ebesi tarafından izlenir. İzlemler sağlık bakanlığı standartlarına göre yapılmaktadır. Gebelerimizin izleme gelecekleri gün sabah 9-11 saatleri arasında aç karnına gelmeleri önerilir.( Kan tahlillerinin yapılabilmesi için)

Labaratuvar Hizmetleri

Kurumumuzda kan alımı sabah saat 9-11 arası yapılmaktadır. Cuma günü bebeklerimizin aşı günü olduğundan kan alımı Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri yapılmaktadır. Kurumda alınan kanlar, Maltepe Halk Sağlığı Labaratuvarına gönderilir ve sonuçlar ertesi gün saat 13:00 dan sonra sisteme yüklenir. Labaratuvar hizmetleri sadece kayıtlı hastalara verilmektedir.

Bağışıklama Hizmetleri

Bebeklerimizin aşı ve izlemleri her aile hekimliği biriminin aile sağlığı elemanı tarafından yapılmaktadır.Bebeklerinize özel doktorunuzda aşı yaptırmanız halinde aile hekiminize bilgi vermeniz gerekmetedir. ( Tel: 0216 523 52 55)

bagisiklama

Erişkin,Doğurganlık Çağı Kadın/Gebe Aşılamaları

Doğurganlık Çağı (15- 49 Yaş) /Gebe Kadınlardaki Tetanoz Aşı Takvimi

Doz sayısı Uygulama zamanı Koruma süresi
Td 1 Gebeliğin 4. ayında - İlk karşılaşmada Yok
Td 2 Td 1’den en az 4 hafta sonra 1-3 yıl
Td 3 Td 2’den en az 6 ay sonra 5 Yıl
Td 4 Td 3’den en az 1 yıl sonra ya da bir sonraki gebelikte 10 Yıl
Td 5 Td 4’den en az 1 yıl sonra ya da bir sonraki gebelikte Doğurganlık çağı boyunca

Aile Planlaması Hizmetleri

Kurumumuzda aile planlaması hizmeti hergün verilmektedir. RIA ( SPİRAL) taktırmak isteyen hastalarımızın regl döneminin ilk günü randevu için ASM mize müracat etmesi gerekmektedir. Aile planlamsı hizmeti sadece kayıtlı hastalarımıza verilmektedir.

Ev Ziyareti Hizmetleri

Her Aile Hekimi , kendisine kayıtlı olan yaşlı yatalak hastalarını ev ziyareti yaparak, evlerinde görür. Değerlendirmesini yapar ve Evde Sağlık Hizmeti almasını gerekli gördüğü kişiler için gereken evrakları hazırlayıp ilgili kuruma gönderir. Hastanelerin ESH( Evde Sağlık Hizmeti) birimleri tarafından kişiler aranır ve evlerinde gereken işlemleri ESH birimi tarafından yapılır.